Persze, íme egy egyedibb változat: "Összeolvadt struktúra"
Jó reggelt kívánok! Üzemanyagár-emelkedés köszönt ránk, de ne csüggedjünk! Itt az újabb napindító hírlevél, amelyben összegyűjtöttük az elmúlt nap legfontosabb eseményeit. Készüljünk fel a friss hírekre!
Ez a hét nem éppen simán kezdődött a MÁV-nál: egy letört áramszedő okozott zűrzavart a budai agglomerációs vonalakon, így a Déli pályaudvar ideiglenesen nem tudott vonatokat fogadni vagy indítani. Este pedig újabb nehézség lépett fel, amikor bejelentették, hogy "informatikai hiba miatt" késések várhatók a vonatok indulásánál.
Budapestnek közel két hónapja nincs főpolgármester-helyettese, mert eddig nem sikerült olyan jelöltet találni, akit támogatna a szükséges többség. A főpolgármester Vitézy Dávidot és Kiss Ambrust javasolná, akiknek a támogatását eddig kizárta a Tisza, Vitézy pedig azt írta, csak akkor tudja elfogadni a jelölést, ha érdemi munkát végezhet.
Sonnevend Júlia médiakutató szerint a politikai színpadon az autentikusság kulcsfontosságú. A szavazók hajlamosak megbocsátani sok mindent, de ha egy politikus túl hosszú ideig nem tűnik hitelesnek, azt már nem tolerálják. Az elvárás tehát az, hogy akár a legartificalabb környezetben is meg tudja őrizni valódi énjét. Júlia könyvében a politikai sárm rejtelmeit boncolgatja, rámutatva arra, hogy a hitelesség elvesztése komoly következményekkel járhat a politikai pályafutásra nézve.
Előzetesen 10 százalékra mért szélsőséges politikus kapta a legtöbb szavazatot a román elnökválasztáson: elemzők az establishment elleni tiltakozásként látják a román elnökválasztás első fordulóját, hiszen a legesélyesebbnek vélt szocialista kormányfő nem jutott a második fordulóba, miközben a diaszpóra szavazatai juttatták tovább a szélsőjobbos és a progresszív jelöltet is. Végül előzött a liberális jelölt, így 2000 óta először fordulhat elő, hogy a szociáldemokraták nem jutnak be a második körbe.
Netanjahu Magyarországra invitálása egy olyan provokáció, amelynek tétje nem más, mint a politikai feszültség fokozása. Miután a Nemzetközi Büntetőbíróság elfogatóparancsot adott ki az izraeli miniszterelnök ellen, Orbán Viktor határozottan kijelentette, hogy "ellenszegül" e döntésnek. Ez a nyilatkozat különösen figyelemre méltó, hiszen a hágai bíróságnak nincs saját rendfenntartó szerve vagy hadereje, amellyel érvényt tudna szerezni az ítéleteinek. Ezzel a lépéssel Orbán nem csupán a nemzetközi jogi normákat kérdőjelezi meg, hanem a nemzetközi közösség irányába is provokatív üzenetet közvetít.
Az akadémiai dolgozók 15 pontban mentek neki a kutatóhálózatot átvariálni készülő Hankónak és Gulyásnak: a javaslat az átalakításhoz kötné a béremelést, az ingatlanvagyont az MTA-tól a Kutatási Hálózathoz szervezné át, az intézményvezetők jogkörei csorbulhatnának.
A német külügyminiszter véleménye szerint a DHL litvániai repülőgép-balesete mögött szabotázs állhat, míg a litván védelmi miniszter hangsúlyozta, hogy jelenleg nincsenek olyan jelek vagy bizonyítékok, amelyek szabotázsra vagy terrorcselekményre utalnának.
Az ausztrál közösségi platformok arra kérik a hatóságokat, hogy halasszák el a fiatalokat érintő törvény bevezetését. A jogszabály szerint a közösségi oldalak akár 12 milliárd forintnyi bírsággal is sújthatók, ha a kiskorú felhasználók képesek kijátszani a biztonsági intézkedéseket.
"Ha úgy dolgozunk, mint eddig, nem tartható a béremelés" - mondta a hároméves bérmegállapodásról Orbán Viktor, aki arra utalt, hogy hattyúdal lehet Varga Mihálynak a jegybankelnöki kinevezés, Nagy Mártonra pedig "szép nyitány" vár jövőre.
Nyugati alkatrészeket találtak az Ukrajnára kilőtt észak-koreai rakétákban, és amerikai kutatók szerint Észak-Korea bővítette fegyvergyárát, ahol az Ukrajnában bevetett rakétákat gyártják.
Németország elkezdte a lehetséges óvóhelyek összeírását, miután októberben a hírszerzés arra figyelmeztetett, hogy Oroszország 2030-ra valószínűleg képes lesz támadást indítani a NATO ellen. Angela Merkel szerint az orosz gázvezetékek a német cégeket és a békés német-orosz kapcsolatot is segítették, és ha ő kancellárként nem blokkolja Ukrajna NATO-csatlakozását, Putyin már korábban megtámadta volna Ukrajnát.
A miniszterelnök egy szórakoztató-dramatikus ceremóniával ünnepelte a Puskás stadion mellett felavatott Puskás Múzeum megnyitását, amely már most Magyarország egyik leglenyűgözőbb látnivalójává vált – habár jelenleg az utcáról még nem látogatható. Ne csüggedj, most lehetőséged nyílik, hogy velünk felfedezd a múzeum minden egyes sarkát, ahol Schmidt Mária emlékezetes gólt szerzett!