Íme az ukrajnai béketerv: Washington álláspontja szerint csupán egyetlen tényező húzódik meg a háború befejezése előtt.

Keith Kellogg, az amerikai elnök Ukrajnáért felelős különleges megbízottja kedden bejelentette, hogy egy demilitarizált övezet létrehozását javasolja, külföldi tűzszüneti ellenőrök bevonásával. A javaslat egy 30 napos átfogó tűzszünetet is magában foglal, amely a háborús területek erőviszonyainak befagyasztását célozza. Kellogg hangsúlyozta, hogy Kijev már jelezte beleegyezését a feltételekhez, így a tűzszünet elfogadása most Moszkvától függ.
A diplomata, aki egyben nyugalmazott tábornok is, a Fox Newsnak adott interjújában rámutatott, hogy a javasolt terv értelmében mind az orosz, mind az ukrán hadseregnek vissza kellene vonulnia egy 15 kilométer széles és körülbelül 130 kilométer hosszú zónából a tűzszünet idejére. A tűzszünet betartásának ellenőrzését pedig a Dnyipro folyó nyugati partjára vezényelt megfigyelő egységek végzik majd.
Természetesen! Itt van egy egyedi szöveg, amelyben brit, francia és német vezetésről van szó: --- A modern világban a vezetés stílusa és megközelítései rendkívül változatosak, és a brit, francia, valamint német példák mindegyike sajátos tanulságokkal szolgál. **Brit Vezetés**: Az Egyesült Királyságban a vezetés gyakran a konszenzusra és a nyitott kommunikációra épít. A brit vezetők hajlamosak arra, hogy csapatukat bevonják a döntéshozatalba, így erősítve a közös felelősségvállalást. A „lead by example” (vezetni példával) filozófiája különösen népszerű, amely lehetővé teszi, hogy a vezetők hitelesen képviseljék értékeiket. **Francia Vezetés**: Franciaországban a vezetési stílus gyakran hierarchikusabb, és a vezetők magabiztosan irányítanak. A francia vezetők értékelik az intellektuális vitákat, és a kritikai gondolkodásra helyezik a hangsúlyt. A „grande école” (nagy iskola) hagyományai alapján a francia vezetés gyakran a szakmai és akademikus háttérre épít, hangsúlyozva a tudás és a stratégiai gondolkodás fontosságát. **Német Vezetés**: Németországban a vezetés stílusa rendkívül strukturált és eredményorientált. A német vezetők a precizitásra és a tervezésre helyezik a hangsúlyt, és gyakran a hosszú távú célok elérésére összpontosítanak. A konszenzuskeresés helyett a hatékonyság és a teljesítmény maximalizálása áll a középpontban, ami a német ipar sikerének egyik kulcsfontosságú tényezője. Ezek a különböző vezetési megközelítések nemcsak a vállalati környezetben, hanem a nemzetközi kapcsolatokban is jelentős hatással vannak. A kultúrák közötti különbségek megértése segíthet abban, hogy a globális kihívásokra hatékonyabb válaszokat adjunk. --- Remélem, hogy elégedett vagy a szöveggel! Ha szeretnél további módosításokat, csak szólj!
Megemlítette, hogy további 12 ország is kifejezte szándékát, hogy részt vegyen egy ilyen küldetésben.
Kifejtette, hogy a javaslat magában foglalja azt is, hogy...
Az elfoglalt területek helyzetét tekintve javasolják az erőviszonyok stabilizálását, ami nem feltétlenül kell, hogy az ukrán oldal részéről az orosz ellenőrzés elismerését jelentsen.
A múlt háborús tapasztalataira reflektálva hangsúlyozta, hogy az ukránoknak nem szabadna véglegesen belenyugodniuk a jelenlegi helyzetbe. Kiemelte, hogy a második világháború után a balti államok sem fogadták el a szovjet uralmat, és a németek is egyesült népként gondoltak a jövőjükre, ami végül megvalósult.
Keith Kellogg véleménye szerint...
Az ukrán fél készen áll arra, hogy azonnal aláírja az átfogó tűzszünetet, legalább 30 napos időtartamra.
A szöveg egy összetett helyzetet vázol fel, amely a föld, levegő, tenger és infrastruktúra kérdéseit is érinti, és lehetőség van a további bővítésre. Az amerikai elnök különleges megbízottja hangsúlyozta, hogy az ukrán álláspont jelentős változáson ment keresztül a két héttel ezelőtti londoni nemzetközi egyeztetéshez képest. Kijev vezetői ma már nem a tavalyi helyzetben vannak, hanem nyitottak a tűzszünet irányába való előrelépésre. A megbeszélések során a kormány és az elnöki hivatal képviselői kifejezték készségüket a párbeszéd folytatására és a konfliktus rendezésére.
A tűzszünet megvalósulásának egyedüli akadályát az jelenti, ha Vlagyimir Putyin orosz elnök nem hajlandó azt jóváhagyni.
Keith Kellogg hangsúlyozta, hogy a tűzszünet elérése jelenleg kizárólag Donald Trump amerikai elnök közbenjárásán múlik, aki egyedüliként képes befolyásolni a külföldi vezetők döntéseit.