A Magyar Narancs hírei szerint sikerült bérbe adni az egykori Erzsébet téri buszpályát, ami új lehetőségeket nyit meg a terület fejlesztésében.


Másodszorra sikerült a Magyar Nemzeti Vagyonkezelőnek kiválasztania azt a személyt vagy céget, aki bérbe veheti határozatlan időre az Erzsébet téri buszpályaudvart. A pontos nevét azonban az MNV nem hozta nyilvánosságra, így továbbra is titok övezi, kié lesz ez a belvárosi ingatlan, amely a Magyar Narancs szerdai cikkében is szerepel. A portál rámutat, hogy az ingatlan 2018 óta a kormány kedvenc őrző-védő vállalkozásának, a Valton Securitynek a birtokában van, ahol a Fröccsterasz népszerűsége töretlen.

A lap emlékeztet: több mint egy hónapja lejárt a határideje annak a nyílt pályázatnak, amit a MNV Zrt. írt ki a Budapest szívében található Erzsébet téri egykori buszpályaudvar épületére és a hozzá kapcsolódó közterület bérbeadására. A főépület Design Terminálként és étteremként lett ismert, ám jó ideje zárva van a szomszédban nyüzsgő Fröccsterasz mellett, az óriáskerék árnyékában.

Az áprilisban közzétett felhívás értelmében a pályázatok benyújtásának határideje május 5. 14 óra volt, és összesen 2184 négyzetméternyi terület használatára lehetett pályázni határozatlan időre. Az MNV, a honlapján, a MN cikkének megjelenéséig nem tette közzé az Erzsébet tér 11.-re vonatkozó pályázat eredményeit. Ezen kívül nem nyújtott tájékoztatást a pályázat visszavonásáról, módosításáról, illetve az értékelési határidő meghosszabbításáról sem.

Az MNV bruttó 127 ezer forintot kért a pályázati anyagért, az ingatlanok minimális havi bérleti díját 14 millió 924 ezer forintban határozta meg.

Az MNV ennél többet nem is hozott nyilvánosságra az ingatlanok jellegéről, jelenlegi állapotáról, funkciójáról. A felhívásban megadott vázlatból kiderül, hogy a korábbi Design Terminálnak otthont adó volt buszpályaudvar főépülete mellett az egykori buszbeállók, csomagrakodók Fröccsterasz által használt területét is meghirdette az MNV.

A pályázók értékelésénél a rangsort a benyújtott bérleti ajánlatok alapján állapították meg, amely a verseny kimenetelének 70%-át határozza meg. A fennmaradó 30% a vállalt építési beruházásokra vonatkozó ígéretektől függ. A pályázók körét két fő tényező alapján szűkítették: egyrészt kötelezően 114 millió forint összegű pályázati biztosítékot kellett befizetniük, másrészt a pályázatot kizárólag nyereséges vendéglátó- és turizmusipari vállalkozások számára hirdették meg.

A turizmus, vendéglátás, kultúra és kereskedelem területén folytatott üzleti tevékenységek esetében a pályázati kiírást megelőző három naptári éven belül legalább két lezárt üzleti évben aktívan részt kellett venni, és ezek közül legalább egy évben a nettó árbevételnek el kellett érnie a 10 millió forintot.

Ez a pályázat sorrendben a második nekifutás volt az ingatlanok bérbeadására, ugyanis az MNV februárban ugyanezekkel a feltételekkel már meghirdette a pályaudvart, de akkor nem érkezett megfelelő ajánlat.

Az MNV Zrt. a Magyar Narancs érdeklődésére válaszul azt közölte, hogy a bérlő kijelölésével kapcsolatos információk megadását a szerződéskötés lezárultáig nem tudják teljesíteni.

Related posts