Ma kiderül, hogy Gyárfás Tamásnak börtönbe kell-e vonulnia.


Lehetséges, hogy a nyugdíj összegében meghaladja a munkabérét? - Íme, a szakértői válasz!

A Gyárfás Tamás ügyével kapcsolatos cikkünk folyamatosan naprakész információkkal szolgál.

Ma kulminálódhat Gyárfás Tamás sorsa. A Fővárosi Törvényszék előtt a tárgyalásra várva tapintható a csend és a feszültség. Ez nem meglepő, hiszen a vádhatóság Fenyő János meggyilkolásának ügyében Portik Tamásra életfogytiglani börtönt, míg Gyárfás Tamásra, akit felbujtással vádolnak, a korábbiaknál súlyosabb, tíz évre szóló szabadságvesztést kér. A magát ártatlannak valló 76 éves médiavállalkozó úgy érzi, ha börtönbe kerül, onnan már nem térhet vissza élve.

A törvényszéken civil ruhás rendőrök, a TEK bevetési egységének tagjai már 7:45-kor megjelentek, hogy ha valamilyen rendkívüli esemény történik, azonnal reagálhassanak. Mind golyóálló mellényt viselnek. A TEK négy autóval, a Készenléti Rendőrség pedig egy mikrobusszal és egy közlekedésrendészeti járőrkocsival zárta le az utca bíróság felőli oldalát. A készültség nem értelmetlen, hiszen Portik Tamás keze a börtönből is messzire elér, s az alvilági kapcsolatai révén bármikor megzavarhatja a tárgyalás rendjét.

Szakértők véleménye szerint Gyárfás esetében fennáll a lehetőség, hogy a számára kedvezőtlen bírósági döntés elől akár megpróbáljon megszökni, vagy akár saját magának is kárt tehet. Emellett nem kizárt, hogy a bíróság azonnali őrizetbe vételről dönt. Ezek az aggasztó tényezők valószínűleg hozzájárultak ahhoz, hogy a tárgyaláson hat civil ruhás kommandós is jelen volt, míg a speciális fekete autóik a bíróság főbejárata előtt várakoztak. Az esemény biztonságát a környező Fekete Sas utcát lezáró készenléti rendőrök is garantálták.

Gyárfás Tamás körülbelül fél 9-kor lépett be a bíróság épületébe. Csendben, magába mélyedve várakozik a tárgyalóterem előtt, távol mindenkitől. Korábban már kifejtette, hogy nem kívánja a családját és barátait alávetni a bírósági eljárás okozta megpróbáltatásoknak, amelyek évek óta kísértik őt. Az egyedüllét és a belső feszültség szinte tapintható a levegőben.

Kollégánknak csupán ennyit súgott a tárgyalás előtti pillanatokban:

Bármilyen kimenetele is lesz a helyzetnek, nincs miért szégyenkeznem.

Az ügyészség álláspontja alapján Gyárfás Tamás bízta meg Portik Tamást Fenyő János meggyilkolásának megszervezésével. Portik ezt követően a feladatot átadta egy szlovák bérgyilkosnak, akit a Fogász néven ismernek, Joseph Rohácnak.

A Fővárosi Törvényszék 2024. február 8-án első fokon 7 év letöltendő börtönbüntetésre ítélte Gyárfást, akit bűnsegédként vontak felelősségre. A bíróság álláspontja szerint a volt újságíró magatartása nem felelt meg a felbujtás fogalmának. A letartóztatás mellőzéséről is döntöttek. A titkos felvételek alapján, amikor Portik Fenyőre utalva rákérdezett Gyárfásra, hogy "szét***uk-e", ő csupán széttárta a karját, igennel nem válaszolt. Ezzel szemben Portikot a bíróság életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte.

A múlt héten az ügyészség súlyosabb büntetés kiszabását indítványozta Gyárfás Tamás ügyében a másodfokú bíróság előtt, hivatkozva arra, hogy a vádlott ráutaló magatartása felbujtásként is értelmezhető. Az elsőfokú ítéletnél tehát szigorúbb megközelítést kértek.

Az előző tárgyalásról, ahol az ügyészség szigorúbb büntetést indítványozott, részletes információkat itt talál.

Related posts