A Kerepesi polgárőrök brutális módon bántalmaztak egy tizenkét éves kisfiút Hévízgyörkön.


A Kerepestől huszonöt kilométerre található Hévizgyörkön bántalmazhattak egy tizenkétéves fiút a kerepesi polgárőrök. A kiskorú egyik rokona közösségi oldalán osztotta meg, hogy a gyermek kórházba került "kezén, lábán, fején és egyéb testrészén kék-zöld foltok vannak" - írja a Telex.

Több szemtanú beszámolója szerint a fiú kényszerített beszállítása a járműbe, amely a kerepesi állomás közelében zajlott, szemet szúrt a járókelőknek. A rendőrség a történtekre reagálva a sajtónak nyilatkozott, és elmondták:

Szeretnénk tájékoztatni, hogy az ön által említett ügyben a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányságon büntetőeljárás indult személyi szabadság megsértése miatt. A válaszadásunk időpontjáig a Bűnügyi Igazgatóság munkatársai két gyanúsítottat hallgattak ki, akik az eljárás során szabadlábon védekezhetnek.

Kerepes városának polgármestere, Gyuricza László hangsúlyozta, hogy elfogadhatatlan, ha tizenkét gyermek személyi szabadságát korlátozzák. Kiemelte, hogy a gyermekbántalmazás olyan tabu, amelyet semmiképpen sem szabad figyelmen kívül hagyni. A polgármester véleménye szerint "egy egészséges társadalomban a rendőrség a rend fenntartására törekszik, nem csupán a rendetlenségre reagál, míg a gyámügy valóban a gyermekek védelmét szolgálja, nem pedig a problémák halogatásával járul hozzá a társadalom nehézségeihez."

Kijelentette, hogy a "két, egyébként tiszteletnek örvendő" polgárőr önbíráskodása a hatóságok tétlenségének következménye. Véleménye szerint a fiú bűnügyi előélete "hosszabb, mint a Kerepes és Kiskunlacháza közötti távolság", és hangsúlyozta, hogy az iskolában folyamatosan gondot okoz; fiatal kora ellenére már több erőszakos cselekményt is elkövetett.

A polgármester arról is beszélt, hogy a gyámügy a rendőrségre mutatott, hogy "miért nem tudják lekezelni a tizenkét éves erőszakos gyereket hatósági körökben". Az iskola szerint a helyi szociális munkások szintén hatósági beavatkozást kértek, mert a fiú a közösségbe beilleszkedni képtelen és erőszakos. Gyuricza emlékeztetett, hogy tavaly kezdeményezték a gyermekvédelmi törvény módosítását, amely szerint a gyámügynek kötelezően kapcsolatot kellene tartani az önkormányzatokkal. A Törvényalkotási Bizottság azonban még nem tárgyalt a törvénymódosításról.

időközben az Országos Polgárőr Szövetség arról adott ki közleményt, hogy a két személy polgárőr igazolványát azonnali hatállyal visszavonták, "így már nem polgárőrök". A polgárőrség elhatárolódik a történtekről, és nem tolerál semmilyen jogszabálysértést egyetlen tagja esetében sem - tették hozzá.

Gyurkó Szilvia, a gyermekjogok elkötelezett védelmezője, reagálva az esetre, hangsúlyozta, hogy nem a gyermek körüli felnőttek számának növelésére van szükség, akik szigorral lépnek fel. Szerinte, ha egy gyermek olyan viselkedést tanúsít, amely másokat provokál vagy a szabályokat megszegi, akkor nem szabad csupán a felszíni tüneteket kezelni. Sokkal fontosabb, hogy az okokat tárják fel. Ehhez viszont elengedhetetlen, hogy a családok, a gyermekvédelmi szakemberek, a szociális segítők, az oktatási intézmények és a rendőrség közösen, együttesen gondolkodjanak és hozzanak döntéseket a gyermek érdekeinek megfelelően.

A NANE Egyesület bántalmazott nőknek és gyermekeknek szóló segélyvonala ingyenesen hívható a +36-80-505-101-es telefonszámon (h., cs., p.: 18:00-22:00, k.: 10:00-22:00, sze.: 12:00-16:00). Az Egyesület segélyvonala külföldről a +36-1-267-4900-as telefonszámon érhető el. További információ az egyesület segélytevékenységeiről a nane.hu oldalon található.

Az Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat folyamatosan, a nap minden órájában elérhető, és Magyarország területéről díjmentesen hívható a 06-80-20-55-20-as számon.

Related posts