A gyep tavasszal igazán dús és egységes lehet, ha februárban beveted ezeket a három praktikus trükköt!
Először szólalt meg szülése óta Csézy, és a boldogságtól ragyogva osztotta meg tündéri fotóját kislányáról.
Ha a fű jelenleg törékenynek és átázottnak tűnik, ne ess kétségbe. Ez elég gyakori a téli időszakban a fagyos, esős időjárás miatt. Azonban a Boston Seeds kertészeti szakértői, megosztották, hogy fontos, hogy most visszamenjen ki a kertbe, ha segíteni akar a gyep javításában és biztosítani akarja, hogy tavaszra megnőjön.
Azt mondták: "Február a gyepek számára a gyengébb időszakok közé tartozik, de ez nem akadályoz meg bennünket abban, hogy apró kerti teendőket végezzünk. Ha azt szeretnénk, hogy egész évben szép és egészséges fűvel büszkélkedhessünk, érdemes kihasználni ezt az időt."
Helyezzük vissza a giliszták által termelt ürüléket a földbe!
A földigiliszták rendkívül hasznosak a gyep számára, mivel javítják a levegőáramlást és a vízelvezetést, így kisebb az esélye annak, hogy a fű vizesedik.
Ha a gyepeden egy furcsán tekeredő, kidudorodó csomóra bukkansz, valószínűleg a giliszták ürülékéről van szó. Ezt érdemes eltávolítani, mert különben a fű sáros és foltos lesz, ami nemkívánatos hatást kelthet a gyep esztétikájában.
A szakértő kifejtette:
A nedves talajállapot kedvez a giliszták aktivitásának, így nem ritka, hogy ezek a hasznos élőlények néha a felszínre bújnak. Ez a jelenség kifejezetten üdvözlendő, hiszen a giliszták jelentős szerepet játszanak a talaj egészségének fenntartásában és javításában. Ugyanakkor fontos figyelni arra, hogy az ürülékgócok ne halmozódjanak fel túlzottan, mivel ezek a gyomnövények elterjedését is elősegíthetik. A gyep fenntartása érdekében érdemes a száraz állapotú anyagokat visszaforgatni a talajba, ami segíthet kordában tartani a gyomokat.
Csupán annyit kell tennünk, hogy egy seprűt vagy gereblyét ragadunk, és így könnyedén eltávolíthatjuk a gubacsokat, mindeközben vigyázva a gyep épségére.
Tisztítsuk meg a területet a gyomoktól és a mohától!
A mohát érdemes eltávolítani a gyepből, hiszen versenytársként lép fel a fű számára a tápanyagok, víz és napfény terén, ami jelentősen rontja a gyep állapotát.
Javasolt, hogy február elején, amikor a fű még pihen, ne kíséreljük meg eltávolítani a mohát vagy a gyomokat. Ekkor a gyep nem képes regenerálódni a növények eltüntetése után, így jobb, ha várunk a tavaszi növekedésre.
Helyette nézzük át a gyep olyan részeit, ahol gyomok vagy moha jelentkezett, és fogjunk hozzá a tervezéshez, hogy miként tudnánk a leghatékonyabban eltávolítani ezeket, amint az időjárás enyhébbé válik.
A szakértő kifejtette véleményét:
Figyeljünk oda a téli mohára, és ütemezzük a kezelését február végére vagy március elejére, egybekötve a tápoldatozással. Ha időben foglalkozunk a mohával, elkerülhetjük, hogy komolyabb gondot okozzon.
Kérlek, kerüljük el a fagyos fűt és gyepet!
Talán meglepőnek tűnik, de néha az a legelőnyösebb, ha a kertben csendben maradunk, és elkerüljük a gyepre lépést, különösen esős idő után, amikor a talaj puha és nedves, vagy amikor a fűt moha lepi el, vagy esetleg fagyott állapotban találkozunk vele. Ilyenkor a természetnek is szüksége van a nyugalomra, hogy újjáéledhessen.
Ha a fű nedves, télen megfagy, a fűszálak pedig törékennyé válnak, és könnyen megsérülnek, ha rálépünk. A sérült fű érzékenyebb a gombabetegségekre és a penészre, és stresszessé válhat, ami azt jelenti, hogy a tavasz beköszöntével tovább tart a helyreállítása.
A szakértő kifejtette: