A Mol bejelentette, hogy új napelemparkot és akkumulátoros energiatároló rendszert létesít. Ezzel a lépéssel a vállalat nemcsak a megújuló energiaforrások hasznosítását kívánja elősegíteni, hanem a fenntartható fejlődés iránti elkötelezettségét is hangsúl


A Mol vállalat egy innovatív lépést tesz a fenntarthatóság irányába, hiszen Algyőn, a saját telephelyén egy 37,4 MW teljesítményű napelemparkot és egy 40 MWh kapacitású energiatároló rendszert létesít. A projekt célja, hogy növelje az elektromos ellátás megbízhatóságát, és várhatóan évente 13 000 tonnával csökkenti a telephely szén-dioxid kibocsátását. Az akkumulátoros energiatároló rendszer megvalósításához az Európai Unió 2,699 milliárd forint összegű, vissza nem térítendő támogatást biztosít a Helyreállítási és Ellenállóképességi Eszköz keretében, míg a Külgazdasági és Külügyminisztérium 5,566 milliárd forintos támogatása is hozzájárul a projekt sikeréhez.

"Stratégiai célunk a fenntartható energiaátmenet elősegítése, amelynek kulcsfontosságú eleme az energiatárolás. Ez biztosítja az energiarendszerek hatékony integrálását és a rugalmas felhasználást." – emelte ki Schubert Péter Archibald, a Mol Magyarország Kutatás-Termelés ügyvezető igazgatója.

A Mol-csoport hosszú távú SHAPE TOMORROW stratégiájának középpontjában áll az okos zöld átmenet, amely alapvető fontosságú a fenntartható jövő kialakításában. A megújuló energiaforrások, mint például a napelemparkok telepítése, kulcsszerepet játszanak ebben a folyamatban, hiszen jelentősen csökkentik a külső energiafelhasználást. Ugyanakkor az időjárás változékonysága miatt ezek a termelőegységek növelhetik a hálózat ingadozásait. E problémák kezelésére elengedhetetlen az energiatárolók kapacitásának bővítése, amely segíthet a stabilitás fenntartásában. Az Algyőn található egység célja, hogy...

Járuljon hozzá telephelyének energiafüggetlenségéhez, miközben erősíti az országos villamosenergia-hálózat stabilitását a hálózati ingadozások kiegyensúlyozásával.

Az erőmű projekt kivitelezését az Alteo vállalat végzi. A Mol és partnerei összesen 73,8%-os részesedéssel bírnak az Alteóban, amely körülbelül 110 MW kapacitással rendelkezik, megújuló energiaforrások, mint például szél, nap, víz és biogáz felhasználásával.

Related posts