Iványi Gábor határozottan elítéli a vallásüldözést | 24.hu


A vezető lelkész mélyen elítéli az egyházára nehezedő politikai nyomásgyakorlást, amelyet szégyenletesnek és elfogadhatatlannak tart.

Iványi Gábor a Népszavának adott videóinterjújában kifejtette, hogy Magyarországon vallásüldözés tapasztalható. Az interjú során hangsúlyozta, hogy rendkívül nehéz meghatározni, milyen kritériumok alapján szelektálták az egyházakat, miután...

A kormány a magyar parlament támogatásával hozta létre az alkotmánysértő egyházi törvényt.

A Velencei Bizottság figyelmeztetett arra, hogy nem lenne szabad a kormány vagy bármely állami intézmény hatáskörébe utalni a vallási közösségek elismerését. Ennek ellenére az utóbbi 14 évben a politikai hatalom szava döntött. Az 2011-ben bevezetett egyházi törvényről az Alkotmánybíróság megállapította, hogy az alkotmánysértő, így 2011. január elsejével helyre kellett volna állítani a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség (MET) jogi státuszát. Iványi Gábor azonban úgy véli, hogy az évek során a jogszabályokat mindig úgy módosították, hogy végül Orbán Viktor érdekei érvényesüljenek.

mondja meg, ki a legális egyház Magyarországon. (...) Nehéz lenne megmondani, miért épp annak a tizenvalahány egyháznak hagyták meg érintetlenül a státuszát, miért csuklóztattak egy évig ugyanennyit. Szóbeszéd jár arról, hogy volt, aki fizetett, volt, akiért valamely befolyásos ország közbenjárt.

Amikor Hillary Clinton meglátogatta a helyszínt, felhívta a figyelmet arra, hogy a MET ügye még mindig megoldatlan. A válasz, amit kapott, az volt, hogy minden rendben lesz a metodisták körében, de nem volt tudomása arról, hogy valójában két különböző metodista egyház létezik.

A második metodista egyház jogait hivatalosan elismerték.

A MET a strasbourgi döntés ellenére továbbra sem nyerte vissza státuszát, mivel az újonnan életbe lépett szabályozás értelmében...

A bejegyzett egyház csak akkor nyerheti el a bevett egyház státuszt, ha a kormány készségesen hajlandó egy átfogó megállapodást kötni vele. Ennek a lépésnek azonban nincs kötelező érvényű előírása vagy kényszere a kormány részéről.

Azt nem tudja, meddig tudják folytatni a munkát, mert fogalma sincs, mit akar kormány, amely szerinte utolérhetetlen abban, hogy tönkretesz mindent, ami nem szolgálja érdekeit. Barbár, pogány dolognak nevezi iskoláik bezáratását, de ilyen embertelenségekre még számít.

Iványi Gábor arról is beszélt, hogy a nyomozók a MET korábban letartóztatásban lévő gazdasági vezetőjét folyamatosan nyomás alatt tartották, hogy valljon ellene, de hiába. Szégyenletesnek nevezte az egyházára nehezedő politikai nyomásgyakorlást. Egy normális, tisztességes ország nem működhet így, de úgy véli: a hatóságok az ügyet el fogják húzni a parlamenti választásig.

Related posts