Ha így cselekszünk, a karácsonyfa sokkal tovább megőrzi a leveleit. | 24.hu


Gyakran előfordul, hogy bár vágyunk rá, a karácsonyfa az ünnepek során elveszíti frissességét. Azonban léteznek olyan egyszerű praktikák, amelyek segíthetnek abban, hogy hosszabb ideig élvezhessük a karácsony e varázslatos középpontját.

Az Agrofórum cikkében hangsúlyozzák, hogy amikor vágott fát vásárolunk, kiemelten fontos, hogy frissen vágott példányt válasszunk. Az egészséges, friss fa tűlevelei élénk zöld színűek és rugalmasak, sőt, enyhe húzásra sem hullanak le. Az ágak szintén rugalmasságot mutatnak. Érdemes figyelni a gyanta jelenlétére vagy hiányára is, ezért vásárlás előtt alaposan nézzük meg a törzset és az ágvégeket.

Felállításkor helyezzük a fát egy stabil, vízzel teli tartóba, és mindig ügyeljünk arra, hogy a tartó soha ne száradjon ki. A fenyőfák naponta akár 3-4 liter vizet is felszívhatnak, különösen az első napokban. Ha a víz elfogy, a törzs alsó része beszáradhat, és már nem lesz képes újra felszívni a vizet.

Ez azért lényeges, mivel ha a fa kiszárad, és elveszíti nedvességmegkötő képességét, akkor jelentős mennyiségű tűlevél kezdhet lehullani róla. Ezt elkerülendő, érdemes folyamatosan vízben tartani.

Fontos, hogy a hőforrásoktól, mint például a radiátoroktól, kandallóktól vagy a közvetlen napsütéstől távol helyezzük el a tárgyat. A meleg levegő gyorsan kiszáríthatja, ezért a legjobb, ha egy hűvös, árnyékos helyet választunk számára, ahol a huzat sem zavarja.

Amennyiben már bekövetkezett a probléma, a színváltozás szintén figyelmeztető jel lehet. A friss és élénkzöld árnyalatok helyett a tűlevelek fokozatosan sárgás vagy barna tónusokat öltenek. Az ágak lelankadása és törékennyé válása arra utal, hogy a fa szerkezete meggyengült, ami különösen szembetűnő lehet a rajta lévő díszítőelemek miatt. Az idő múlásával az ágakra nehezedő súly csak tovább súlyosbítja a helyzetet, ahogyan azt a cikk is megemlíti.

Related posts