Ha ez a helyzet folytatódik, nem marad senki, aki shortolná a dollárt.

Az idei év egyik legkiemelkedőbb eseménye a befektetési piacon a dollár körüli drámai trendváltás, amely számos befektetésben jelentős mozgásokat generált, illetve felerősítette a már meglévő trendeket. Az utóbbi időszakban azonban úgy tűnik, a dollár stabilizálódni kezdett. De vajon valóban ez a helyzet, vagy csupán a befektetők nyaralni indultak? A Bank of America nemrégiben faggatta a szakterület szakértőit a dollár jelenlegi helyzetéről, és most kontextusba helyezve feltárjuk, mik a legfontosabb tényezők, amelyek befolyásolják a dollár mozgását.
Az elmúlt hónapokban szabályosan menekültek a befektetők a dollártól. Ez nem is csoda, hiszen Donald Trump amerikai elnök soha nem látott bizonytalanságot hozott a gazdasági és befektetési szakemberek életébe.
A dollár gyengülése nem csupán önálló jelenség, hanem egy komplex gazdasági háló része, amelynek hatásai kiterjednek a feltörekvő piacokra, az árupiacokra, sőt még a kötvények teljesítményére is. Az idei évben a dollárindex már több mint 10%-os visszaesést mutatott, de hol van az a határ, ahol a gyengülés már nem folytatható tovább? A kérdésre a válasz nem egyszerű, hiszen a különböző tényezők, mint a globális gazdasági helyzet, a kamatlábak alakulása és a kereskedelmi kapcsolatok dinamikája mind befolyásolják a dollár értékét. Érdemes tehát alaposan figyelni a jelekre és a piaci trendekre, hogy időben reagálhassunk a változásokra.
A Bank of America részletes kérdéseket tett fel a jelentős alapkezelőknek a dollár helyzetével kapcsolatban, és most mi is segítünk abban, hogy az így kapott válaszokat értelmezzük és megfelelő kontextusba helyezzük. Az elemzés célja, hogy kiderítsük, mennyire befolyásolja a dollár árfolyama az európai részvényindexek teljesítményét, illetve hogy milyen hatással lehet az arany további emelkedésére.