Fokozódik a kereskedelmi feszültség: Kína merész lépésre szánta el magát.


A következő Signature befektetői klubunk során a vámháború által a piacokra gyakorolt hatásait, valamint a megújuló globális versenyt állítjuk a középpontba. Célunk, hogy mélyrehatóan elemezzük e jelenségek következményeit és lehetőségeit.

A kínai kormány a múlt héten jelentette be a vámokat, nem sokkal azután, hogy Trump elnök hivatalba lépése óta másodszor emelte meg a kínai termékekre kivetett vámokat. A kínai vámok 15 százalékos illetéket tartalmaznak olyan amerikai termékekre, mint a csirke, a búza és a kukorica, valamint 10 százalékos vámot a szójababra, sertéshúsra, marhahúsra és gyümölcsökre. Peking közlése szerint azokra az árukra, amelyeket hétfőig már elszállítottak és április 12-ig importálnak, nem vonatkoznak az új vámok.

A kínai éves törvényhozási ülésszak keretein belül a Nemzeti Népi Kongresszus szóvivője a múlt héten kijelentette, hogy Trump legújabb vámintézkedései...

megzavarták a globális ipari és ellátási láncok biztonságát és stabilitását.

A kínai kormány legújabb intézkedései között szerepel, hogy 15 amerikai céget eltilt a kínai termékek beszerzésétől, kivéve ha külön engedéllyel rendelkeznek. Ezen érintett cégek között található egy dróngyártó is, amely az amerikai hadsereg számára biztosítja a szükséges eszközöket. Emellett további 10 amerikai vállalat is el lett tiltva a kínai piacon való részvételtől.

Február elején Trump 10 százalékos vámot rendelt el a Kínából származó szinte minden importra, amit a múlt héten 20 százalékra emelt. Az elnök nyilatkozata szerint ezek az intézkedések részben arra szolgálnak, hogy nyomást gyakoroljanak Kínára, a fentanil opioid Egyesült Államokba történő beáramlásának csökkentése érdekében. Az Egyesült Államok évente körülbelül 440 milliárd dollár értékben importál kínai termékeket, amelyekre most 20 százalékos vámot vetettek ki. A kínai árukra kivetett átlagos amerikai vám mostanra 39 százalékra nőtt, míg Trump első hivatali ciklusának kezdetén mindössze 3 százalék volt. Kínát, Kanadát és Mexikót kivéve az Egyesült Államok a legtöbb országgal szemben átlagosan 3 százalékos vámot alkalmaz.

A Washington és Peking közötti kereskedelmi feszültségek legújabb fokozódása ellenére...

mindkét fél jelezte, hogy nyitott lehet a kompromisszumra.

A múlt héten Kína kereskedelmi minisztere elmondta az újságíróknak, hogy találkozóra hívta amerikai kollégáját és az amerikai kereskedelmi képviselőt. Trump pedig a múlt hónapban azt mondta, hogy 'lehetséges' egy új kereskedelmi megállapodás Kínával.

Related posts