Tényleg szükséges-e tisztára mosni a tejesdobozt, mielőtt a szelektív hulladékgyűjtőbe helyezed? - Az eredmény talán meglephet!

Lenyűgöz minket Szinetár Dóra és Bereczki Zoltán lánya, a 17 éves Zorka, aki stílusos öltözetben élvezte a fagyit az anyukájával.
Magyarországon 2013 óta működik a házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés rendszere. Ennek ellenére sokunkban még mindig felmerülnek kérdések a mindennapi hulladékkezelés kapcsán. Például, a hőpapírokat és blokkokat tilos szelektíven gyűjteni, ahogyan a folpackok is kizártak a szelektív kukákból. De mi a helyzet a tejesdobozokkal? Ezeket a dobozokat sokan nem tudják, hova is kellene helyezni.
A Föld vízkészlete szempontjából kedvezőbb, ha a tejes-, tejfölös- és joghurtos dobozokat nem öblítjük el. A hulladékgyűjtő telephelyre érkező műanyag hulladékot az ott dolgozó szakemberek anyagfajták szerint válogatják szét, majd a feldolgozás során alaposan átmossák, és csak ezt követően kezdődhet el az újrahasznosítási folyamat. Sok ember mégis hajlamos elmosni a tejesdobozt, mielőtt a szelektív gyűjtőbe helyezné, mivel például a nyári hőségben kellemetlen lehet a lakásban a megsavanyodott tejtermékek szaga. Fontos azonban megjegyezni, hogy a feldolgozási folyamat szempontjából ennek nincs igazán helye, így a víz megtakarítása érdekében célszerűbb, ha a dobozokat tisztítatlanul dobjuk a szelektív gyűjtőbe.