Egy új fejezet kezdődött, hiszen húsz év után végleg búcsút intettünk a Skype-nak.


A Microsoft véglegesen úgy határozott, hogy megszünteti az egykor népszerű Skype internetes telefon- és videószolgáltatását. A 2003-ban indított platform 2011-ben a cég tulajdonába került, ám a Zoom és a WhatsApp megjelenésével a felhasználói bázis fokozatosan csökkent. A Skype csapata most arra kéri az érintetteket, hogy váltsanak a Microsoft Teams-re, amely mára már a piacon az egyik vezető megoldássá vált.

Húsz évnyi működés után, hétfőn végleg bezárta kapuit a Skype, a korábban népszerű telefon- és videohívásokat kínáló szolgáltatás. A Microsoft, amely a Skype-t birtokolja, 2025 februárjában jelentette be ezt a döntést, és arra ösztönözte a felhasználókat, hogy váltsanak át a Teams nevű kommunikációs platformjukra - számolt be róla az MTI.

Ahogy elérkezik a búcsú pillanata a Skype számára, szeretnénk kifejezni hálánkat csodálatos közösségünknek. Az évek során ti voltatok azok, akik világszerte összekapcsoltátok a családokat, barátokat és kollégákat, és ezzel igazán különleges pillanatokat teremtettetek.

- írta a Skype csapata a szolgáltatás hivatalos X közösségi oldalán május 5-én, hétfőn közzétett bejegyzésében. Megjegyezték, hogy "ez nem a vég - ez egy új kezdet" és arra kértek mindenkit, hogy csatlakozzanak a Microsoft Teams Free-hez.

A Skype-ot 2003-ban alapította a svéd Niklas Zennström és a dán Janus Friis Luxemburgban, forradalmasítva ezzel az internetes kommunikációt. Az alkalmazás lehetővé tette, hogy az emberek tömegesen, ingyenes hang- és videóhívásokat bonyolítsanak le, ami különösen vonzóvá tette a nemzetközi kapcsolatok számára. A Skype népszerűsége az évek során robbanásszerűen növekedett, csúcsidőszakában havonta több százmillió felhasználót vonzott világszerte. Azonban a Similarweb adatai szerint a felhasználók száma azóta jelentősen csökkent, jelenleg havonta körülbelül 30 millióra tehető.

A szolgáltatás nemcsak más felhasználók hívását tette lehetővé, hanem vezetékes és mobiltelefonszámok elérését is. Ehhez azonban Skype-hitel vagy előfizetés szükséges. A Microsoft 2011-ben 8,5 milliárd dollárért szerezte meg a Skype-ot, amelyet integrált a saját rendszerébe, beleértve a Windows és az Office alkalmazásokat is. Az integráció ellenére a Skype fokozatosan háttérbe szorult olyan versenytársakkal szemben, mint a Zoom és a WhatsApp. Azonban a 2017-ben elindított Microsoft Teams mára az együttműködési szoftverek élvonalába került, és kulcsszerepet játszik a vállalati kommunikációban.

Related posts