Egy új fejezet kezdődik: hétfőtől végleg eltűnik a Skype!


Hétfőtől végleg eltűnik a köztudatból az egyik legismertebb videochat platform, a Skype. A Microsoft már korábban bejelentette, hogy megszünteti a programot, és a döntés mögött az áll, hogy a Teams alkalmazás fejlődésére helyezi a hangsúlyt. A Skype felhasználói adatai 2026 januárjáig még elérhetőek lesznek, ezt követően viszont átkerülnek a Teams rendszerébe.

A Microsoft legfrissebb bejelentése alapján hétfőtől véget ér a Skype internetes telefon- és videószolgáltatásának működése. A cég hivatalos hírlevelében megjelent információk szerint a jövőben a Teams platform fejlesztésére összpontosítanak - értesült az MTI.

A Skype-ról a Teamsre való váltás ingyenes a felhasználók számára, és nem igényli a fiók hitelesítő adatainak módosítását.

"A kapcsolataid és beszélgetéseid automatikusan átkerülnek. A következő napok folyamán a Skype alkalmazáson belül értesítést fogsz kapni, amelyben javaslatot teszünk a szükséges lépések végrehajtására." - írja a Microsoft hírlevelében.

A Skype felhasználói számára 2026 januárjáig hozzáférhetőek lesznek a személyes adatok, hogy elegendő időt kapjanak arra, hogy mérlegeljék, mit szeretnének tenni velük. Emellett lehetőségük van arra is, hogy saját maguk töröljék ezeket az információkat. Ha a felhasználók nem tesznek semmit a megadott határidőig, az adatok automatikusan eltávolításra kerülnek.

A 2003-ban létrehozott Skype az utóbbi időszakban kihívásokkal nézett szembe, mivel nehezen tudta felvenni a versenyt a felhasználóbarátabb alternatívákkal, mint például a Meta birtokában lévő Zoommal.

A Skype története 2003-ban kezdődött Észtországban, ahol egy innovatív ötlet született meg. Az alkalmazás gyorsan népszerűvé vált, hiszen lehetőséget biztosított a felhasználóknak, hogy világszerte ingyenesen indítsanak hívásokat, míg a hagyományos telefonos nemzetközi hívásokért gyakran jelentős összegeket kellett fizetni. 2005-ben a Skype-ot az eBay 2,6 milliárd dollárért vásárolta meg, ami a mai inflációs értékek figyelembevételével már több mint 42 milliárd dollárt, vagyis közel 15 ezermilliárd forintot jelent. Az alkalmazás forradalmasította a kommunikációt, és a világ számos részén megváltoztatta a társadalmi kapcsolatok dinamikáját.

Majd a Microsoft 2011-ben 8,5 milliárd dollárért készpénzben megvette a szolgáltatást (az összeg inflációval számolva 12 milliárd dollár, illetve 4200 milliárd forint), ami addig a vállalat valaha volt legnagyobb felvásárlása volt. A Skype-nak abban az évben mintegy 150 millió havi aktív felhasználója volt, 2020-re ez a szám 23 millióra csökkent.

A Microsoft 2017-ben indította el a Teams platformot, amely a Skype-hoz hasonlóan a digitális kommunikáció és együttműködés új dimenzióit nyitotta meg.

Related posts