Az ország legkiválóbb természetfotósa is meglepetten állt a látvány előtt, amit a kamerája rögzített.
A természetkedvelők körében valószínűleg senkinek sem ismeretlen Daróczi Csaba, aki évek óta kiemelkedő és úttörő szereplője a magyar természetfotózás világának. Neve rendszeresen felcsendül a hazai és nemzetközi díjátadó gálákon, ahol eredményeit méltatják.
A minap egy olyan szokatlan látvánnyal találta szemben magát, ami kérdések özönét zúdította rá: egy fácánnal, amelynek megjelenése messze eltért a természet adta szépségtől.
Ahogyan azt a Facebookon megosztotta,
Ma a kameracsapdámnak köszönhetően sikerült megörökítenem egy fácánt (nagy kivágat), de fogalmam sincs, mi lehet ez a különös dolog, ami rajta van. Olyan hatása van, mintha valaki egy műcsőrt erősített volna a természetes csőrére, mintha csak egy kreatív művész alkotása lenne. Egészen lenyűgöző!
A kommentek alapján később világossá vált, hogy mi áll ennek a hátterében.
A fácánok esetében egy különleges eszközt, úgynevezett csőrpajzsot alkalmaznak, amely a fácántenyésztés során elterjedt módszer. Ez a pajzs segít megelőzni a tollak csipkedését és a kannibalizmus megjelenését, így biztosítva a madarak egészségét és jólétét.
A felvételeken látható madár valószínűleg megszökött a tenyészetből. Kérdés, hogy a csőrpajzs mennyire befolyásolja a túlélését a természetben, de elvileg ez nem gátolja meg a megfelelő táplálkozásban.
A természet néha produkál elképesztő dolgokat: nemrég egy különös unikornist cserkeltek a Bakonyban, de azt is sikerült már megörökíteni Magyarországon, miként válik egy állat vadászból prédává: halat zsákmányolt ugyanis egy sikló, amikor rátámadt egy szürke gém.