Kínai agyagkatonák indulnak Ausztráliába! | 24.hu Az ősi Kínából származó agyagkatonák különleges utazásra készülnek, melynek célpontja Ausztrália. E különleges esemény nem csupán kulturális szempontból jelentős, hanem lehetőséget biztosít a látogatók sz

Először hagyja el az ázsiai kontinenst az első kínai császár, Csin Si Huang-ti hagyatékának egy része, Ausztráliában állítják ki az értékes műtárgyakat - írja a Guardian.
Június 28-án Perth városában megnyitja kapuit a Terrakotta harcosok: Az első császár hagyatéka című kiállítás, amely egyedülálló módon több mint 225 ókori műtárgyat mutat be. A tárlat különlegessége, hogy számos olyan darab is érkezik, amely még sosem hagyta el Kína földjét. Ez az eddigi legnagyobb ilyen jellegű kiállítás Ausztráliában, amely a történelem iránt érdeklődők számára igazi csemegét jelent. Az agyaghadseregből tíz darab figura érkezik, amely a maximálisan engedélyezett szám, így ezek a műalkotások különösen értékesek. A szobrok mindegyike 180 kilogrammot nyom, és 1,8 méter magas, ráadásul mindegyiknek sajátos arcvonásai vannak. Az i.e. 3. században készültek, hogy védelmezzék az egyesített Kína első császárának sírját.
Az első terrakotta fej 1974-ben került napvilágra Lintung faluban, amikor egy család ásatásba kezdett. A föld mélyéből nem ivóvíz, hanem egy lenyűgöző, több mint 8000 agyagkatonát felvonultató hadsereg és egy teljes mauzóleum bukkant elő. Azóta ezt a felfedezést a köznyelvben a világ nyolcadik csodájaként emlegetik.