A Simonka-ügy bírája az igazságszolgáltatás állapotáról osztotta meg gondolatait.
Lékai-Kiss Ramóna és férje hiába próbálkoznak, nem jön össze a második gyermek: "Valamiért nem akar nekünk megadatni...
Az igazságszolgáltatás és a kormány közötti feszültség az utóbbi időszakban egyre élesebb kontúrokat öltött, különösen egy friss megállapodás következtében, amely 130 milliárd forintos béremelést kínál a bírák és az igazságügyi szakemberek számára. Az alku azonban olyan szervezeti átalakításokat von maga után, amelyek sokak véleménye szerint veszélyeztetik a bírói függetlenséget. Laczó Adrienn, aki nemrégiben lemondott a posztjáról, kifejezte aggodalmát, miszerint a bírói munka egyre inkább nehezedik, és a függetlenség megőrzése egyre nagyobb kihívás elé állítja őket.
Laczó Adrienn, aki pénteken bejelentette lemondását, a Partizánnak adott interjújában kifejtette, hogy hosszú ideig bírói pályáját tervezte, ám végül rádöbbent, hogy a jelenlegi körülmények között ez már nem lehetséges. "Csak befelé megyünk az erdőbe" - mondta, utalva arra, hogy a bírói tevékenység szabadsága és a véleménynyilvánítás lehetősége egyre inkább beszűkül. Emlékei szerint korábban sokkal szabadabb légkör uralkodott a bírói munkában, ám a helyzet mára drámaian megváltozott. Az igazságszolgáltatás, mint intézmény, már nem képes megőrizni függetlenségét - tette hozzá a műsorban.
A politikai nyomásgyakorlás kérdésére válaszolva a volt bíró elmesélte, hogy 2018-ban, amikor ideiglenesen a Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumát vezette, egy politikailag kényes ügy kapcsán kérést kapott, hogy az ügy kiosztását úgy befolyásolja, hogy az a kívánt eredményt hozza. Laczó nemet mondott, ami után nem nyerte el a Kollégium vezetői pozícióját, és az ügyben végül a kívánt eredmény született. Bár szakmailag jó eredmény született, számára komoly lelkiismereti válságot okozott az eset, és nem tudta meg, hogy átnyúltak-e a feje felett.