A bravúrdöntetlennel zárult mérkőzés után a magyar válogatott továbbra is nehéz kihívásokkal néz szembe.


A magyar válogatott amszterdami veresége és a németek Bosznia ellen aratott (szintén kiütéses) győzelme révén már szombat estére világossá vált, hogy csapatunk, függetlenül az utolsó forduló eredményeitől, a Nemzetek Ligája 2024-2025-ös idényének A ligás csoportkörét a harmadik helyen zárja, amely osztályozót eredményez. Most, hogy a csoportkör végéhez érkeztünk, összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat a következő lépések előtt.

Ahogyan azt előre sejteni lehetett, a magyar válogatott nem tudta megismételni az előző kiírásban elért kiemelkedő teljesítményét. Akkor a halálcsoportban a német és angol csapatokat megelőzve, csupán az olaszok mögött végzett a második helyen, és a csoportgyőzelemre, valamint a négyes döntőbe jutásra még az utolsó fordulóban is volt reális esélye. Most azonban a helyzet egészen más volt; már az első körben elúszott a továbbjutás lehetősége. A német és holland csapatok megmutatták, hogy miért tartoznak a világ legjobbjai közé, míg nekünk a valós helyzetet figyelembe véve a harmadik hely jutott, amit végül be is bizonyítottunk.

Ahogyan azt várni lehetett, a jóval hátrébb rangsorolt bosnyák csapat ellen végül megmutatkozott az erőfölényünk. A keretértékeket tekintve csupán Edin Džeko csapatát és a szintén kiesett Izraelt előztük meg a tizenhatos mezőnyben! A párharc során sikerült elérni a várt négy pontot, ráadásul a hollandok és németek ellen is sikerült legalább egy-egy pontot szerezni hazai pályán. Így, bár az idegenbeli két vereség nem volt éppen kedvező, Marco Rossi csapata bőven helytállt, sőt, ezzel a hat ponttal talán még a várakozásokon felül is teljesítettek.

A harmadik helyezés, amely a realitás határvonalán egyensúlyozik, ezzel véglegesen biztosította a pozíciót az A divízió 3-as csoportjában. Az új lebonyolítási rendszer azonban nem garantálja az automatikus bennmaradást, így Szoboszlai Dominikáéknak még keményen meg kell harcolniuk a helyükért.

Nézzük a folytatást!

Elkerültük az angolokat és a PL-sztárokkal felálló norvégokat is - osztályozós ellenfelek

Az A liga bronzérmes csapatai, köztük Magyarország mellett Skócia, Belgium és Szerbia, a B divízió csoportmásodikjaival mérkőznek meg. A két csapat oda-visszavágós párharcban küzd majd meg egymással, hogy eldöntsék, ki kapja meg a lehetőséget, hogy a következő szezonban az elit ligában szerepelhessen.

A novemberi mérkőzések szempontjából a mieink számára kedvező fordulatok történtek. A 2-es csoportban Anglia nemcsak visszavágott a görögöknek, hanem egy idegenbeli 3-0-ás győzelmet követően emberelőnyben leiskolázta Írországot is, a végeredmény 5-0 lett. Ezzel az angol csapat, amely a világ egyik legerősebb keretével büszkélkedhet (996 millió euró értékben), végül hozta a várt eredményeket, és csoportelsőként biztosította helyét az Eb-döntőben, elkerülve a nehezen küzdhető osztályozós ágat.

A harmadik csoportban az egymás elleni teljesítményt figyelembe véve Ausztria jelentős előnnyel bír Norvégiával szemben (1-2, 5-1), azonban az utolsó fordulóban Szlovéniával döntetlent játszottak. Ennek következtében a kazahokat simán legyőző északi csapat automatikus feljutást szerzett, míg a szomszédos osztrákoknak a playoffra kell készülniük.

Csapatként a sógorok sem jelentenék éppen könnyű kihívást. Sőt! Ebben viszont Marco Rossi együttese is eléggé erős, a norvégoknál viszont a világ 15 legértékesebb futballistája közül kettő - a B ligában hét gólig jutó Erling Haaland (Manchester City) 200 millió euróval holtversenyben az első, míg Martin Ödegaard (Arsenal) 110 millióval hármas holtversenyben 13. - található, akik bármelyik meccset képesek egyedül is eldönteni.

Kedd este a záró körben az 1-es csoportban izgalmas csaták zajlottak, és minden csapat teljes erőbedobással küzdött. Az utolsó meccs előtt még kieső pozícióban lévő ukránok végül meglepetésre második helyen zárták a csoportot a csehek mögött. A 4-es csoportban pedig a pont nélkül álló montenegróiak váratlanul meglepték a törököket, ami lehetőséget adott Walesnek, hogy örömmel ünnepelje az első helyet.

Az osztályozó mérkőzéseken részt vevő kiemelt csapatok, amelyek az A liga harmadik helyezettjei.

Az osztályozó mérkőzések során a B liga második helyezettjei nem számítanak kiemelt csapatoknak.

Az osztályozó mérkőzések időpontjai március 20-a és 23-a, amikor a kiemelt csapat otthonában mérheti össze tudását a visszavágón.

Már a nyolc között is csúcsmeccsek jönnek - így folytatódik az elit csatája

Először fordul elő, hogy nem csupán négy csapat lép tovább a csoportkörből, hanem nyolc, ami azt jelenti, hogy nem egy hagyományos négyes döntővel folytatjuk a versenyt, hanem előbb még egy negyeddöntőre is sor kerül.

A négy csoportgyőztes, nevezetesen Portugália, Franciaország, Németország és Spanyolország, kiemelt státuszban várja a második helyezettek, mint Horvátország, Olaszország, Hollandia és Dánia, kihívását. Fontos azonban megjegyezni, hogy az azonos csoportban szereplő csapatok nem mérkőzhetnek meg egymással újra.

Ezek alapján Németország nem alkothat párt Portugáliával, Franciaországgal és Spanyolországgal, valamint Hollandiával sem. Ugyanakkor lehetősége van Olaszországgal való összecsapásra, míg Portugáliának és Spanyolországnak még várnia kell - Franciaország viszont nem. Így tehát biztosra vehetjük, hogy legalább két igazán izgalmas mérkőzés vár ránk.

Már azt is tudjuk, hogy a négyesdöntő leendő házigazdája játssza június 4-én 20.45-kor az elődöntő első felvonását, június 5-én lesz a másik meccs, június 8-án 15 órától lesz a két vesztes bronzmeccse, 20.45-től pedig a két győztes fináléja.

Érdekesség, hogy az eddigi három tornát egyaránt most is csoportgyőztes (Portugália, Franciaország, Spanyolország) nyerte meg.

A negyeddöntők izgalmas összecsapásaira március 20-án és 23-án kerül sor, ahol a kiemelt csapatok lesznek a visszavágók házigazdái.

Finnország most már a harmadosztályban találja magát, míg Svédország a B ligában küzd, Anglia viszont visszatért a legmagasabb szintre – a biztos osztályváltók mesés története.

Az A divízióból kiesett Lengyelország, Izrael, Bosznia-Hercegovina és Svájc, helyükre az imént említetteknek megfelelően Csehország, Anglia, Norvégia és Wales jutott fel.

A B és a C liga között lefelé Albánia, Finnország, Kazahsztán és Montenegró mozgott, felfelé pedig Svédország, Észak-Írország és Észak-Macedónia.

Románia valószínűleg csatlakozik a mezőnyhöz, hiszen három ponttal áll előrébb Koszovónál, aki az állítólagos nemzetgyalázó rigmusok miatt kénytelen volt elhagyni a pályát az egymás elleni találkozójuk során. Koszovónak abban lehet a reménye, hogy az európai szövetség 3-0-s győzelmet könyvel el a félbeszakadt, 0-0-s állású meccsükre, hiszen ebben az esetben, még a hazai pályán elszenvedett 0-3-as vereség ellenére is automatikusan ők juthatnának tovább.

Related posts